Dwa tygodnie w domu – to najnowsze zalecenia Rządu dla osób powyżej 70. roku życia. Ponieważ Seniorzy są grupą najbardziej narażoną na ciężki przebieg Covid 19, Premier RP zachęca osoby starsze do zostania w domach i skorzystania z pomocy Solidarnościowego Korpusu Wsparcia dla Seniorów. Starszych, potrzebujących pomocy Mieszkańców naszej Gminy zachęcamy do kontaktu z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Komarowie-Osadzie.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – bezpłatna infolinia dla Seniorów – 22 505 11 11

Rząd uruchomił program Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, dzięki któremu pomoc seniorom w okresie pandemii koronawirusa i działania podejmowane w tym zakresie przez rząd, samorządy, ośrodki pomocy społecznej i wolontariuszy będą przebiegały sprawniej, a osoby starsze szybko uzyskają niezbędną pomoc. Koordynatorem programu jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

W ramach Korpusu uruchomiona został specjalna, bezpłatna infolinia przeznaczona dla seniorów (22 505 11 11). Za jej pośrednictwem osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez pandemię.

Jak skorzystać ze wsparcia?

Korzystanie z infolinii, a także udzielenie pomocy, np. zrobienie i dostarczenie zakupów jest bezpłatne. Senior korzystający ze wsparcia w ramach Korpusu pokrywa jedynie koszty zakupów.

Pomoc skierowana jest do osób powyżej 70. roku życia. W szczególnych przypadkach wsparcie otrzymają też młodsi seniorzy. Realizacja usługi w postaci dostarczenia zakupów nie przysługuje jednak osobie, która korzysta z usług opiekuńczych, bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.

Szczegółowe informacje dotyczące  udzielanej pomocy można uzyskać  w:

Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Komarowie-Osadzie pod numerem telefonu: 84 615 31 22, pod którym pełniony jest codziennie dyżur pracownika socjalnego  (także w sobotę i w niedzielę) w godzinach 7:30-19.00, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące możliwości uzyskania pomocy.

Skip to content