Od ponad 4 lat uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie uczestniczą w zajęciach karate prowadzonych dwa razy w tygodniu na hali sportowej przez Zamojski Klub Karate Kyokushin.
Systematyczne treningi zaowocowały powołaniem do Reprezentacji Polski z Zamojskiego Klubu Karate Kyokushin 4 zawodników z terenu naszej gminy, a są to Martyna Nowosad, Wiktoria Łój, Jakub Przyczyna i Szymon Łój.  Uczestniczyli oni w dniach 7-8 grudnia 2019 r. w XVIII Mistrzostwach Europy Open Seniorów i Pucharze Europy Juniorów, Juniorów Młodszych, Młodzików i Kadetów, które odbyły się w Mińsku na Białorusi.

Wystąpiło w nich ponad 612 zawodników z 20 krajów Europy.
Zawodniczki Martyna Nowosad i Wiktoria Łój uczennice Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Komarowie-Osadzie odniosły ogromny sukces.
Martyna Nowosad wywalczyła tytuł Mistrzyni Pucharu Europy -1 miejsce i złoty medal w kategorii kadetek +40 kg kumite.
Wiktoria Łój w kategorii młodziczek – 40 kg zdobyła 3 miejsce i brązowy medal Pucharu Europy.
Trenerami  zawodników są shihan Krzysztof Policha i sensei Dawid Kolaja.
Gratulujemy sukcesów i z przyjemnością będziemy informować o dalszych osiągnięciach naszych zawodników Klubu Karate Kyokushin.

Skip to content