Pod takim hasłem w dniu 18 czerwca 2019 roku odbyła się debata w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie skierowana do mieszkańców naszej gminy. Na pytania władz samorządowych oraz społeczeństwa odpowiadali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu oraz Posterunku Policji w Łabuniach.

Zorganizowana przez zamojską policję debata dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa mieszkańców gminy Komarów-Osada i Łabunie. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy gminy, przedstawiciele: władz samorządowych, jednostek organizacyjnych, sołtysi i młodzież szkolna.

Z ramienia zamojskiej policji w debacie uczestniczyli I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji mł. insp. Andrzej Mioduna, który dokonał prezentacji Policjantów i przedstawił zagadnienia jakie będą poruszane podczas debaty. Zachęcał obecnych do aktywności i pomocy funkcjonariuszom w dbaniu o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Naczelnik Ruchu Drogowego nadkom. Tomasz Halinowski omówił zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Dokonał analizy ilości wypadków na terenie gminy Komarów-Osada i gminy Łabunie.

 Pani Dorota Krukowska-Bubiło oficer prasowy KMP przedstawiła zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać osoby starsze. Omówiła metody działania oszustów oraz jak skutecznie ustrzec się przed nieuczciwymi osobami. Przypomniała również o zasadach funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wyjaśniła, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia dodawanie opisu zagrożenia, które jest dokładnie analizowane przez funkcjonariuszy Policji.

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Łabuniach: asp. szt. Marek Małyszek, dzielnicowy gminy Komarów-Osada – st. asp. Marcin Gołębiowski i sierż. Jarosław Piskorz przedstawili stan bezpieczeństwa na obszarze swojego działania tj. gminy Komarów-Osada i gminy Łabunie.

Podczas dyskusji uczestnicy debaty dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa, zwrócili uwagę na zagrożenie bezpieczeństwa podczas wyjazdu z ul. Rynek w Komarowie-Osadzie na drogę powiatową nr 3268L i zawnioskowali o ustawienie lustra na drodze powiatowej.

 

Skip to content