Do takiego wniosku doszli gimnazjaliści oraz uczniowie z klas I-VIII Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie po obejrzeniu pokazu fizycznego „Fizyka wszędzie styka”, w którym uczestniczyli 30 listopada 2018r. Patryk i Damian z grupy „Zaelektryzowani”, specjalizującej się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji starali się zaangażować do swoich eksperymentów widzów, co spotkało się z dużym zainteresowaniem.

Prowadzący zaprezentowali doświadczenia i eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi: fizyką, chemią oraz przyrodą, które uzupełniali ciekawym wykładem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. te związane z powstawaniem wirów pierścieniowych, wytwarzaniem wodoru oraz zabawy z helem i ciekłym azotem. Na zakończenie można było również „przetestować” pracę swojego mózgu, rozwiązując tzw. ”kolorowy test”, polegający na określeniu właściwych barw.

Udział w interaktywnym spektaklu, tematycznie nawiązującym do treści nauczania, z jakimi uczniowie spotykają się na zajęciach fizyki, chemii czy biologii to doskonała forma ich utrwalenia oraz pozwalająca na sprawdzenie wiedzy teoretycznej w praktyce. Wprawdzie w piątkowym pokazie uczestniczyli również uczniowie z młodszych klas, którzy nie mają jeszcze tak bliskiego kontaktu z przedmiotami przyrodniczymi, ale może właśnie w ten sposób uda się zainteresować ich tą tematyką, a w przyszłości zachęcić do pogłębiania wiedzy w tym zakresie.

Skip to content