20 listopada 2018 r. uczniowie z klas IV-VII ze Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, połączonej z warsztatami artystycznymi w fabryce ozdób choinkowych oraz zwiedzaniem Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

W Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie uczniowie spotkali się z koziołkiem Matołkiem, uczestniczyli w warsztatach „Tajemnica łyżeczki miodu”, obejrzeli wystawę „Bajkowy świat”, utrzymaną m.in. w charakterze interaktywnej zabawy wykorzystującej różne techniki multimedialne, poświęconej postaciom znanym z różnych baśni i bajek polskich, uczestniczyli w zajęciach animacyjnych oraz w zabawach rozwijających logiczne i twórcze myślenie.

Wizyta w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie była dla wszystkich uczniów prawdziwą podróżą w krainę marzeń i snów, a udział w warsztatach w fabryce bombek spełnieniem ich artystycznych fantazji.

Organizatorem tego edukacyjnego wyjazdu była Pani Anna Kopytko, a wraz z nią opiekę nad uczniami sprawowała Pani dyrektor Anna Maryńczak oraz wychowawczynie: Pani Teresa Wszoła, Pani Ewelina Piliszczuk, Pani Beata Zerębska – Jachymek i Pani Justyna Szeremeta.

Skip to content