23 listopada 2018 r. gimnazjaliści oraz  uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Komarów – Osada popisywali się swoimi umiejętnościami językowymi z języka angielskiego. A okazją do tego był organizowany przez Szkołę Podstawową w Komarowie – Osadzie międzyszkolny konkurs języka angielskiego „Polish Independence Day”, którego inicjatorka była anglistka -Pani Tamara Bur.

3-osobowe drużyny uczniów z klas V, VI, VII, VIII i III gimnazjum – łącznie 39 osób – wykorzystując słowniki oraz telefony komórkowe z dostępem do mobilnego Internetu oraz z zainstalowaną aplikacją QR Scaner, rozwiązywali w języku angielskim zadania o różnym poziomie trudności, których tematem przewodnim było 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas wykonywania zadań każda drużyna mogła dwukrotnie skorzystać z „koła ratunkowego”, czyli z pomocy swojego opiekuna. Efektem końcowym było wspólne otwarcie skrzyni z niespodzianką, do czego uczestników przybliżały kolejne poprawnie rozwiązywane zadania. Tą niespodzianką okazał się tort w biało – czerwonych barwach, którym na zakończenie delektowali się wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie. Nikt z uczestników nie mógł czuć się przegrany, bo oprócz słodkiego poczęstunku każdy otrzymał dyplom oraz upominek rzeczowy.

Po wykonaniu zadań językowych uczestnicy mogli oglądać plakaty wykonane przez gimnazjalistów oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie podczas zajęć plastyki oraz w ramach prac domowych,  tematycznie nawiązujące do wspólnych wątków historycznych i kulturowych Polski, Anglii i Francji. Za przygotowanie prac, które posłużyły również za dekorację, odpowiedzialna była nauczycielka języka francuskiego, plastyki i edb – Pani Katarzyna Pleskaczyńska.

Celem konkursu było m.in. doskonalenie znajomości języka angielskiego, propagowanie wykorzystywania technologii komputerowej w nauce języków obcych oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie.

Konkurs językowy to jeden ze sposobów rozwijania przez uczniów ich zainteresowań językami obcymi, których na co dzień uczą się w swojej szkole.

Skip to content