28 maja 2018 r. uczniowie kl. IV ze Szkoły Podstawowej w Antoniówce oraz uczniowie z Zubowic przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch części:

  1. Część teoretyczna – było to sprawdzenie wiadomości w formie pisemnej polegającej na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań. Aby go zdać uczestnicy musieli poprawnie odpowiedzieć na 80% pytań zawartych w teście.
  2. Część praktyczna – uczniowie musieli wykazać się techniką sprawnej jazdy na rowerze obejmującą m.in.: jazdę po łuku, wykonywanie manewrów (skręcanie w prawo, w lewo, omijanie przeszkód, zatrzymanie), płynne ruszanie z miejsca, sygnalizowanie zmian kierunku jazdy, jazda bez podpierania się nogami, hamowanie i zatrzymanie się w określonym miejscu.

Nad sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwał Pan Zbigniew Danilewicz (nauczyciel w-f), Pani Ewelina Dołba (dyrektor) oraz Pani Justyna Wojciechowska (nauczyciel j. polskiego).

Egzamin na kartę rowerową zaliczyło 8 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Antoniówce oraz 7 uczniów ze Szkoły Podstawowej z Zubowic.

Skip to content