„Zawsze bądź oryginalną wersją siebie” – to myśl przewodnia święta obchodzonego 8 marca 2018 r. w Gminie Komarów – Osada. I właśnie tak tego dnia poczuły się wszystkie kobiety uczestniczące w spotkaniu w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Komarowie – Osadzie. Były piękne życzenia od Wójta – Pani Wiesławy Sieńkowskiej i towarzyszących jej panów, kolorowe kwiaty, występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie, koncert Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej, chóru „Pasjonata” oraz  Pani Anety Szpindy, żartobliwy monolog wygłoszony przez Panią Lucynę Majcher.

Na wstępie Pani Wójt podkreśliła wielką rolę kobiety we współczesnym świecie. Zaznaczyła, że na kobietach spoczywa ogromna odpowiedzialność, bo nie są one wyłącznie żonami i matkami, ale muszą również sprostać wielu różnorodnym obowiązkom związanym z pracą zawodową. Zauważyła, że mimo powszechnie uznawanego równouprawnienia, kobiety nadal mają niższe wynagrodzenie od mężczyzn i nie są z nimi na równi traktowane, często padają ofiarą przemocy i gwałtu, a przy tym utrudnia im się dostęp do antykoncepcji. Pozytywem jest jednak to, że mają siłę i odwagę, by walczyć o swoje prawa, że potrafią się zjednoczyć i manifestować swoje stanowiska. Coraz głośniej wyrażają swoje zdanie w sprawach, które ich dotyczą. Kiedyś walczyły o prawo wyborcze, dziś chcą decydować o sobie.

Życzyła kobietom, by nie bały się wyzwań, jakie stawia im codzienność, a przy tym, by czuły się szczęśliwe. Przywołując 21 zwyczajów szczęśliwych ludzi Elberta Hubbarda podkreśliła, że szczęście jest przywilejem i należy je umiejętnie pielęgnować. A można je osiągnąć między innymi doceniając życie, robiąc to, co się kocha, mądrze dobierając przyjaciół i ciągle się ucząc. 21 zwyczajów szczęśliwych ludzi otrzymali wszyscy obecni – również panowie, którym tego dnia panie złożyły życzenia i obdarowały kwiatami z okazji zbliżającego się Dnia Mężczyzny.

Dzień Kobiet był dobrą okazją do wspólnego spotkania i integracji mieszkanek z całej gminy. 

Skip to content