W świątecznym nastroju odbyła się kolejna już w tym roku szkolnym audycja muzyczna, w której 18 grudnia 2017 r. uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie wraz ze swoimi starszymi rówieśnikami z klas gimnazjalnych. Jej tematem były tak bliskie każdemu polskie kolędy.

Znani komarowskiej młodzieży członkowie zamojskiej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w składzie: Elżbieta Kozyra, Barbara Rabiega, Dariusz Sobczak, Lech Górski, Krzysztof Stopa oraz Piotr Trojanowski zaprezentowali szkolnej publiczności  zarówno te popularne, jak i te już nieco zapomniane piękne, polskie kolędy. Artystom udało się również do wspólnego śpiewania zaangażować dość liczną grupę słuchaczy złożoną z uczniów i nauczycieli, którzy, przełamując tremę, wspólnie z nimi nucili m.in. „Bracia, patrzcie jeno”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”. Z kolei dla słuchaczy z oddziałów przedszkolnych oraz z klas „0” – IV artyści przygotowali program zatytułowany „Opowieści o Bożym Narodzeniu”, włączając ich do wspólnego kolędowania.

Ciekawym akcentem była również interpretacja tekstów poetyckich tematycznie związanych z bożonarodzeniowymi tradycjami i zwyczajami. Tym razem muzycy wykorzystali podczas koncertu różne instrumenty muzyczne, co wzbudzało duże zainteresowanie młodych słuchaczy.

Dzięki audycjom muzycznym młodzież ma możliwość bezpośredniego kontaktu z zespołem kameralnym, z wokalistami, a przy tym zdobywa dodatkową wiedzę o różnych formach muzycznych, instrumentach, co z pewnością przyda im się w dalszej edukacji.

 

Skip to content