,,Święty Mikołaj lasem wędruje

w okna zagląda i nasłuchuje.

Gwiazdką w okna świeci

gdzie są grzeczne dzieci.”

Święty Mikołaj zapukał do naszego przedszkola w niedzielę 3 grudnia 2017 roku. W uroczystości brały udział dzieci w wieku przedszkolnym z rodzicami i młodszym rodzeństwem.

Wyjątkowymi gośćmi byli: Pani Wójt Wiesława Sieńkowska oraz Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Pan Arkadiusz Bratkowski. Do przedszkola przybyły także dzieci z Klubu Przedszkolaka z Komarowa – Osady, który prowadzony jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Komarów-Osada „Razem”. W programie uroczystości było spotkanie z Wróżką Czarodziejką z Bajkolandii, która wprowadziła dzieci w świat magii i fantazji. Najmłodsi przebrani w stroje różnych postaci bajkowych świetnie bawili się przy piosenkach m.in. Pszczółka Maja, Zuch, Mikołaj, Pingwiny. Dodatkową atrakcją dla dzieci i dorosłych był udział w konkurencjach integracyjnych tj.: jedzenie pierników, zbieranie kul śnieżnych, ,,Kto szybszy”. Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości czego dowodem były roześmiane buzie. Najmłodszym, którym zabrakło sił do dalszej zabawy umożliwiono odpoczynek na leżakach. Wszyscy z niecierpliwością czekali na Mikołaja, który przybył z wielkim worem prezentów. Cierpliwi w nagrodę otrzymali prezenciki i owoce. Po wspólnej zabawie z Mikołajem zebrani zostali poczęstowani pysznymi pierożkami Wróżki Zębuszki i słodkim ciasteczkiem. Dzieci, które nie uczęszczają do naszego przedszkola ładnie zintegrowały się we wspólnych zabawach. Dużym zainteresowaniem cieszył się basenik z piłeczkami i inne sprzęty sportowe, które są w przedszkolu. Uśmiech na twarzach dzieci i zadowolenie rodziców to duża satysfakcja dla organizatorów i władz gminy dzięki którym mamy taki piękny obiekt.

 

 

 

Skip to content