„Pieśń…Czyn…Wspomnienie – To jedno-To Polska”.

W słoneczny sobotni dzień przed Urzędem Gminy licznie zgromadzili się mieszkańcy, poczty sztandarowe szkół, Ochotniczych Straży Pożarnych i partii politycznych.W marszowym brzmieniu orkiestry wszyscy przeszli do kościoła parafialnego, gdzie została odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy w miejscach pamięci złożono wiązanki kwiatów.

Dalsze obchody miały miejsce w Samorządowym Ośrodku Kultury, gdzie wystąpiły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie oraz nagrodzony chór „Pasjonata”. Niezwykle wzruszające występy wprowadziły doniosłą atmosferę świątecznej radości.

W dniu Narodowego Święta Niepodległości Wójt Gminy podkreśliła dumę z tego, że jesteśmy Polakami i możemy żyć w wolnej Ojczyźnie. Wszystkim mieszkańcom życzyła wszelkiej pomyślności, zdrowia, sukcesów oraz mądrego korzystania z daru wolności, jedności w osiąganiu wspólnych celów i wspólnej pracy na rzecz rozwoju lokalnej wspólnoty i całego kraju, aby dla każdego z nas wolna Polska była miejscem szczególnym, dla którego warto żyć i pracować.

Podczas uroczystości wręczono nagrody i tytuły „Człowieka Roku 2017 Gminy Komarów-Osada” Fundacji profesora Romana Trześniowskiego. Kapituła przyznała cztery równorzędne tytuły i nagrody dla:

  • Chóru Pasjonata działającego przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie, który swoimi występami uświetnia gminne uroczystości i który w ostatnim okresie odniósł duże sukcesy w różnych konkursach i przeglądach, rozsławiając naszą gminę.
  • Pana Krzysztofa Naworola za postawę godną naśladowania, którzy udzielili pierwszej, przedmedycznej pomocy, ratując życie rolnikowi z naszej Gminy.
  • Pana Jakuba Naworola za postawę godną naśladowania, którzy udzielili pierwszej, przedmedycznej pomocy, ratując życie rolnikowi z naszej Gminy
  • Stowarzyszenia „Społeczna Inicjatywa CIS” z siedzibą w Janówce za pracę społeczną i poświęcenie na rzecz dobra drugiego człowieka, poprzez rozprowadzanie żywności dla 630 mieszkańców z terenu gminy.

Dopełnieniem całości uroczystości był „Spacer Niepodległości ku Zdrowiu i Sprawności”, w którym wzięło udział ok. 150 osób. Ta forma aktywności na sportowo zakończyła uroczyste obchody, zostawiając zdrowego ducha i dobre samopoczucie. Wszyscy uczestnicy marszu otrzymali zdrową wcześniej przygotowaną niespodziankę. 

Skip to content