Druhowie z jednostek OSP z terenu naszej gminy wzięli udział w spotkaniu szkoleniowo-opłatkowym, które odbyło się w dniu 14 stycznia 2017 roku w Klubie Batalionowym w Zamościu. Takie spotkanie zorganizowano już po raz dziesiąty dla ponad 250 strażaków, prezesów i naczelników jednostek OSP, prezesów zarządów gminnych i miejsko-gminnych Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Komendantów Gminnych OSP powiatu zamojskiego oraz funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu.

W ramach panelu szkoleniowego przybliżono problematykę związaną z transplantacją organów, przedstawiono zagadnienia dotyczące finansowania jednostek OSP z dotacji celowych MSWiA dla jednostek ochrony przeciwpożarowej, omówiono zasady organizacji szkoleń dla Ochotniczych Straży Pożarnych, odniesiono się do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Czad i ogień obudź czujność”.

W trakcie spotkania dokonano podsumowania minionego roku z uwzględnieniem, zorganizowanych szkoleń oraz analizy sytuacji pożarowej. Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Kazimierz Mielnicki i Komendant Miejski PSP bryg. Jacek Sobczyński podziękowali druhnom i druhom strażakom, za ich działalność na rzecz mieszkańców powiatu zamojskiego. Spotkanie było dobrą okazją do złożenia sobie życzeń i przełamania się opłatkiem. Spotkanie uświetnił koncert kolęd w wykonaniu Echa Roztocza z Suchowoli.

 

Skip to content