Okres przedświąteczny jest dobrą okazją do wyjścia z inicjatywą pomocy potrzebującym.  W celu promowania wśród uczniów postaw prospołecznych, Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Śniatyczach włączyła się do udziału w dwóch ogólnopolskich akcjach charytatywnych „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” oraz „Góra Grosza”.

W ramach pierwszej akcji, wolontariusze z klas IV-VI: Zuzanna Krajewska, Kacper Morski, Bartłomiej Morski, Karolina Łagowska, Dawid Kozioł, Jakub Orkiszewski, Dawid Jarmoła, Paweł Łagowski, Patryk Saputa, Adrian Orkiszewski i Ernest Krzyżanowski odpowiedzialnie i z zaangażowaniem podeszli do wykonania zadania jakim była zbiórka artykułów spożywczych. Dary zostały przekazane potrzebującym rodzinom w najbliższej okolicy. Inicjatorem akcji był ksiądz Arkadiusz Jakubczak.

Udział w XVII edycji „Góry Grosza” to kolejny dowód na to, że każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat. Celem akcji jest pomoc dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. Zadaniem uczniów klas starszych była zbiórka groszowych monet. Opiekunami akcji zostały: Dyrektor Szkoły – Pani Renata Koper oraz Pani Anna Orkiszewska.

Dodatkową aktywnością dla uczniów było zorganizowanie kiermaszu bożonarodzeniowego, w ramach którego uczniowie wykonali ozdoby świąteczne (magnesy i świeczniki z odlewów gipsowych).

Akcje charytatywne były dla społeczności szkolnej dobrym przykładem bezinteresownej pomocy osobom potrzebującym wsparcia. Natomiast przeprowadzenie kiermaszu było okazją do uczenia się współpracy, przedsiębiorczości, a jednocześnie dobrą zabawą dla uczniów.

Skip to content