Magia nadchodzących świąt sprawia, że właśnie w tym wyjątkowym okresie uczniowie Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie chętnie dzielą się z innymi niemal wszystkim i z otwartym sercem wspierają różne charytatywne inicjatywy.

Już od wielu lat w okresie przedświątecznym komarowscy gimnazjaliści uczestniczą w ogólnopolskiej akcji zbierania monet „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. 14 grudnia 2016 r. zsumowali oni zebrane środki. Zebrana kwota 156 zł to forma pomocy dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. W ten sposób młodzież wspiera m.in. zakup niezbędnych rzeczy dla pokrzywdzonych przez los rówieśników, wspomaga finansowanie ich wyjazdów wypoczynkowych, rodzinnych terapii oraz różnych działań rozwijających ich zainteresowania i talenty. Ta akcja od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży i zawsze towarzyszy jej wiele pozytywnych emocji i wzruszeń.

Godną pochwały inicjatywą szkolnego Samorządu Uczniowskiego jest zakończona 15 grudnia kolejna już zbiórka plastikowych nakrętek na protezę rączki dla małej Natalii. Młodzież zawsze z wielkim entuzjazmem uczestniczy w tej akcji, gdyż  nic tak nie mobilizuje do działania, jak świadomość niesienia pomocy komuś, kogo się zna, a tak jest właśnie w tym przypadku.

Innym przykładem dobrej praktyki wychowawczej jest zbiórka słodyczy i zabawek dla podopiecznych Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Łabuniach. Tradycyjnie już jej inicjatorem był Samorządem Uczniowskim wraz z Klubem Niewidzialnej Ręki. Na zakup słodkich upominków dla rówieśników uczniowie przeznaczyli również dochód ze sprzedaży ciast podczas andrzejkowej kawiarenki. 15 grudnia zebrane słodycze i zabawki zostały przekazane do placówki w Łabuniach.

Gimnazjaliści z Komarowa – Osady kolejny raz pokazali, że można na nich liczyć i że są wrażliwi na krzywdę innych. Poza tym niesienie pomocy daje im poczucie, że jest się komuś potrzebnym.

Skip to content