Ostatnia wrześniowa niedziela upłynęła uczniom Publicznego Gimnazjum w Komarowie–Osadzie na edukacji poza murami szkoły. Wraz z opiekunami uczestniczyli oni w wycieczce edukacyjnej połączonej z udziałem w XIII Lubelskim Festiwalu Nauki.

Pierwszym punktem wyjazdu była jednak wizyta na Majdanku, gdzie przy Mauzoleum młodzież złożyła kwiaty i paliła znicze. Prelekcję historyczną dla uczestników wycieczki przygotowała nauczycielka historii – Pani Jolanta Skowronek.

Następnie uczniowie udali się w kierunku stadionu Arena Lublin, gdzie odbywał się XIII Lubelski Festiwal Nauki, organizowany pod hasłem „Nauka źródłem inspiracji”. Gimnazjaliści mieli możliwość zetknąć się z wieloma uczelniami wyższymi działającymi na terenie województwa lubelskiego, które dla uczestników przygotowały wiele atrakcji: warsztatów tematycznych, wystaw, pokazów i ćwiczeń. Uczniowie mogli także obejrzeć występy i koncerty zespołów z lubelskich uczelni lub na parkingu przed stadionem uczestniczyć w pokazach sprzętu służb mundurowych, a przy tym podziwiać wystawę pojazdów.

Z Lublina gimnazjaliści wyruszyli do Kozłówki, gdzie zwiedzali należący niegdyś do Bielińskich i Zamoyskich pałac oraz spacerowali po jego dziedzińcu, parku i ogrodzie.

Ostatnim punktem niedzielnej wycieczki była wizyta w Mini-Zoo w Leonowie. Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat hodowanych w nim zwierząt i ptaków, ich zwyczajów, karmili je, a na koniec przyjemnie spędzili czas na placu zabaw.

Niedzielny wyjazd  – pełen atrakcji – z pewnością przyniesie uczniom same korzyści.

Skip to content