Właśnie tak można powiedzieć o uczniu klasy II”a” Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie – Piotrze Dworniczaku, który 15 kwietnia 2016 r. uczestniczył w eliminacjach do I Wojewódzkiego Konkursu „Matematyka z kalkulatorem graficznym” i wywalczył tytuł finalisty. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu, a patronatem objął go Lubelski Kurator Oświaty.

          Udział w konkursie poprzedziło szkolenie w zakresie obsługi kalkulatora graficznego TI – Nspire CX CAS, w którym uczestniczył Piotrek oraz jego opiekun – pani Beata Zarębska – Jachymek (nauczycielka matematyki). Dziś już wiadomo, że finał konkursu odbędzie się w ostatnim tygodniu września 2016 r. i będzie sprawdzał umiejętność rozwiązywania zadań z zastosowaniem kalkulatora graficznego. We wrześniowym podsumowaniu swój udział zapowiedział przedstawiciel Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz sponsor konkursu – firma Edukacja z TI.

            Piotr Dworniczak to urodzony umysł ścisły ze szczególnym zamiłowaniem do matematyki. Jednak jego drugą pasją jest sztuka orgiami. Uczeń bardzo często wykorzystuje tę technikę przy wykonywaniu różnych prac konkursowych, np. świątecznego stroika wielkanocnego, dzięki któremu w marcu tego roku zajął I miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym na „Oryginalną Ozdobę Świąteczną”. Swoje umiejętności zaprezentował społeczności szkolnej oraz rodzicom już podczas zeszłorocznego edukacyjnego i wychowawczego podsumowania pracy szkoły.

 

Skip to content