5 lutego 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu odbył się II Konkurs Piosenki Rosyjskiej, w którym brała udział m.in. uczennica Publicznego Gimnazjum w Komarowie – Osadzie – Karolina Szeremeta. Zaśpiewała piosenkę „Opiat metel” – utwór wykonywany przez Ałłę Pugaczową i Kristinę Orbakajtę i to dzięki niemu znalazła się na podium, zajmując II miejsce. Ciekawostką jest fakt, że uczennica nie uczy się w szkole języka rosyjskiego, a mimo to z rosyjskim tekstem poradziła sobie znakomicie.

Konkurs miał na celu głównie propagowanie nauki języka rosyjskiego oraz kultury rosyjskiej poprzez piosenkę oraz motywowanie do rozwijania kompetencji językowych, a także promowanie aktywności twórczej wśród młodzieży oraz poczucia wartości i wiary we własne siły.

Karolina przygotowywała się pod czujnym okiem nauczycielek: pani Tamary Bur, pani Anny Kopytko oraz pani Justyny Szeremety (mama uczennicy). Nie jest to pierwszy wokalny sukces tej uczennicy i wszyscy mamy na dzieję, że nie ostatni, bo już za kilka tygodni zaprezentuje się ona w piosence francuskiej.

Patronat nad II Konkursem Piosenki Rosyjskiej objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk i Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz.

Skip to content