Święto Niepodległości uświadamia nam wszystkim, że dzień 11 Listopada powinien być dniem, w którym nie tylko wspominamy trudną drogę, jaką przeszli Polacy w drodze ku wyzwoleniu, ale i dniem radości z powodu tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.
„Witam tych, którzy cenią sobie słowo wolność!
Witam tych, którzy cenią sobie słowo niezależność!
Witam tych, którzy cenią sobie słowo godność!
oraz  tych, dla których wiele znaczy słowo szacunek!”
Tymi słowami przywitała wszystkich obecnych na uroczystości  z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości,  pełniąca obowiązki dyrektora Publicznego Gimnazjum w Komarowie-Osadzie,  Pani Katarzyna Gajewska-Pleskaczyńska.
Tradycją naszej szkoły jest organizowanie akademii z okazji ważnych świąt, dlatego wzniośle i z powagą, uczniowie gimnazjum oraz zaproszeni na uroczystość uczniowie szkoły podstawowej, uczcili w dniu 09.11.2015r. zbliżające się Święto Niepodległości. Z tej też okazji, piękną i wzruszającą lekcję historii zatytułowaną „Pociąg do wolności” przygotowali uczniowie klasy III oraz klasy Ia pod kierunkiem wychowawczyń: Pani Jolanty Skowronek, Pani Katarzyny Gajewskiej-Pleskaczyńskiej oraz prowadzącego chór – Pana Marka Biszczana. Dodatkowo najmłodsi uczniowie  klasy I SP w Komarowie-Osadzie pod opieką Pani Agnieszki Opalińskiej wyrecytowali katechizm polskiego dziecka – „Kto ty jesteś?— Polak mały”.
Wsłuchując się w słowo i pieśni  spektaklu wspominaliśmy  tych, którzy oddali swoje życie, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju i bez obawy o swoje życie porozumiewać się w ojczystym języku.

Skip to content