Aneta Szpinda – 1983

Talent wokalno-aktorski pielęgnowała od dziecka i już w Szkole Podstawowej w Krynicach uczestniczyła w występach szkolnych. Zdolności muzyczne odziedziczyła po swoim dziadku. W 1993 r. rozpoczęła naukę na akordeonie w Szkole Muzycznej I stopnia w Tomaszowie Lubelskim, którą później kończyła równolegle ze szkołą podstawową w Zamościu.

Przejawiała wówczas duże zainteresowanie historią działając aktywnie w Szkolnym Kole Historycznym. Jednak muzyka jest najbardziej dominującą stroną Anety. Zdolności muzyczne rozwijała w Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Wzięła udział

w programie prezentującym Zamość „A to Polska właśnie” Macieja Orłosia. Po ukończeniu IV LO w Zamościu rozpoczęła studia w Akademii Rolniczej w Zamościu na kierunku rolnictwo-ochrona środowiska rolniczego. W Międzywydziałowym Studium Pedagogicznym otrzymała kwalifikacje pedagogiczne, praktykę w tej dziedzinie odbyła w Szkole Podstawowej nr 4 w Zamościu. W celu poznania bliższej praktyki rolnej wyjechała do Anglii i poznała nowoczesne formy gospodarowania oraz doskonaliła język angielski.

Działała w Naukowym Kole Florystów ucząc się podstaw bukieciarstwa.

 

Ukończyła staż na Wydziale Nauk Rolniczych w Zamościu a zdobyte doświadczenie pozwoliło jej na podjęcie pracy w kwiaciarni, gdzie awansowała na stanowisko kierownika w firmie „Kwiatex” .

Aneta Szpinda w swoim dorobku artystycznym ma również udział w reklamie „Alior Bank” jako statystka. Zmierzyła się z próbą wystąpienia w programie telewizyjnym „Disco Star”. Pasje muzyczne realizuje w chórze „Pasjonata”, występuje również w partiach solowych. Społecznie udziela się w miejscowym Kole Gospodyń w Śniatyczach, gdzie obecnie mieszka wraz ze swoją rodziną. Zawodowo realizuje się w pracy jako Społeczny Kurator Sądowy.

Nie rezygnuje jednak z występów i wciąż doskonali swój warsztat wokalny oczekując na spełnienie swoich planów i marzeń na niwie artystycznej.

Skip to content