W dniach 23-25 kwietnia 2014r. w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Śniatyczach zorganizowano obchody „Światowego Dnia Ziemi”.

W ramach akcji przez Śniatycze i Kadłubiska przemaszerowały barwne pochody niosąc mieszkańcom radość wraz z przesłaniem zawartym w haśle „Na naszej Ziemi chcemy żyć jak w bajce”. Defilada postaci bajkowych dostarczyła mieszkańcom wiele przyjemności i zadowolenia, a jej głównym celem była zachęta do dbałości o przyszłość Planety Ziemi tak, by życie na niej było bajeczne. Pomysłodawcą i organizatorem pochodów była dyrektor szkoły p. Lucyna Baryła. Kontynuacją przedsięwzięcia było przystąpienie szkoły do akcji ekologicznej „Listy dla Ziemi” prowadzonej przez Fundację Ekologiczną ARKA z Bielska Białej. Uczniowie klas III-VI pisali listy do ludzi dorosłych namawiając ich do działań proekologicznych zwłaszcza w zakresie spalania śmieci w piecach domowych i problematyki niskiej emisji. Najlepsze listy napisali: Damian Kozioł, Katarzyna Noga i Kinga Orkiszewska. Jeden z nich zostanie wysłany na konkurs ogólnopolski.

W ostatnim dniu akcji wystawiono inscenizację pt. „Niezapominajkowa wróżka ” przygotowaną pod opieką p. Grażyny Presz oraz spektakl teatralny pt. „Królewna Śnieżka i ekologia” którego reżyserem była p. Alina Kycko. Prezentowane przedstawienia poruszały tematykę ochrony środowiska i działań proekologicznych.

W przeprowadzenie akcji zaangażowani byli: dyrektor szkoły p. Lucyna Baryła, p. Wiesława Posłajko, p. Grażyna Presz, p. Anna Orkiszewska i p. Alina Kycko.

 

Skip to content