W dniu 7 kwietnia w Samorządowym Ośrodku Kultury odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Ludzie z pasją” poświęcone twórczyni ludowej Halinie Ważny z miejscowości Śniatycze.

Spotkanie było jednocześnie otwarciem wystawy, na której zostały zaprezentowane prace autorki, a były to kosze z rogożyny, kosze z wikliny papierowej oraz szydełkowe dekoracje.

Pani Halina Ważny zaprezentowała wszystkim zgromadzonym jak przebiegają etapy wyplatania koszy na drewnianych formach, a także ciekawie opowiadała o początkach swojej pasji. Wspomniała o tym, jak ważnym zajęciem było zbieranie surowców potrzebnych do pracy, ale również o rodzinnej tradycji, którą zapoczątkowali znajomi zza Buga. Dowiedzieliśmy się również, że niebawem będziemy mogli poznać wiersze Haliny Ważny, które pisze na podstawie własnych obserwacji i przeżyć.

Podczas spotkania wysłuchaliśmy wiersza, który przygotowała i recytowała Pani Irena Grosman. W dalszej części z uwagą wysłuchaliśmy pięknego występu zespołu śpiewaczego „Śniatyczanki”, w którym od wielu lat Pani Halina śpiewa.

Program uświetnił wspaniały występ chóru „Pasjonata”. Wszystkie utwory dedykowane były autorce spotkania i zaproszonym gościom.

Skip to content