W dniu  23 stycznia 2014 roku odbyło się spotkanie z cyklu „Ludzie z Pasją” poświęcone Pani Henryce Syty mieszkance miejscowości Ruszczyzna, która pasjonuje się rękodziełem artystycznym.

Autorka spotkania podzieliła się z obecnymi na spotkaniu swoimi przeżyciami a także opowiadała o swojej wielkiej pasji związanej  z szydełkowaniem i haftowaniem, którą rozpoczęła w wieku 10 lat. Dowiedzieliśmy się, że doświadczenie w tej dziedzinie przekazała córce Iwonie, która również zmierzyła się już z tą piękną techniką zdobienia mieszkań. Niezwykle ciekawą kompozycję stanowiły serwety, bieżniki, obrusy wykonane w technice szydełkowej i haftu. Z fantazją wykonane formy przestrzenne na szydełku. Wszyscy obecni zachwycali się i podziwiali piękne prace Pani Heni. Usłyszeliśmy również kilka wierszy jej autorstwa. Gościnnie wystąpiła Pani Irena Grosman z układanką słowną poświęconą autorce. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, którą uświetnił koncert chóru „Pasjonata”.

W spotkaniu uczestniczyli Pani Wiesława Sieńkowska – Wójt Gminy, Pan Stanisław Siek – Sekretarz Gminy, Przewodniczący Kół Gospodyń Wiejskich, Twórcy i Artyści z terenu Gminy Komarów-Osada, Pracownicy Samorządowego Ośrodka Kultury, obecni byli również autorzy poprzednich spotkań: Pani Ewa Barczyńska, Pani Danuta Potrzeszcz, Pan Adam Więcek a także  rodzina oraz przyjaciele Pani Henryki.

Wystawę Pani Henryki można podziwiać w Samorządowym Ośrodku Kultury, do obejrzenia której serdecznie zapraszamy.

 

Skip to content