plenerowe_warsztaty_ludowe.jpg W minioną słoneczną niedzielę 15. 08. 2013 r o godz. 15 00 na Rynku w Komarowie-Osadzie  odbyły się Plenerowe warsztaty ludowe- Piknik integracyjny realizowany z projektu „Żyj z podniesioną głową-działania na rzecz aktywizacji ,integracji i wyrównywania szans osób niepełnosprawnych w gminie Komarów- Osada w ramach projektu „Od wizji do nowoczesnego zarządzania podregionem Gotania” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Uczestnicy niedzielnego pikniku próbowali swoich umiejętności podczas przeprowadzonych warsztatów z garncarstwa, wikliniarstwa, wyrobu biżuterii, rękodzieła, dekoracji stołu i potraw. Warsztaty cieszyły się dużą popularnością wśród dzieci jak i dorosłych. Największe zainteresowanie wzbudziły warsztaty wyrobu biżuterii. Uczestnicy  mogli samodzielnie zaprojektować i wykonać kolczyki, wisiorki itp. Warsztaty z zanikających rzemiosł ludowych m.in. garncarstwa, wikliniarstwa, szydełkarstwa oraz bibułkarstwa również zrobiły furorę. W czasie pikniku także można było podziwiać prace uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Turkowic oraz gospodarzy Warsztatu z Wolicy Brzozowej.
Z myślą o najmłodszych uczestnikach pikniku zorganizowano kącik zabaw dla dzieci, gdzie milusińscy mogli rozwijać swoje zainteresowania oraz wziąć udział we wspólnych zabawach z rówieśnikami.
Podczas trwania Pikniku czas umilały nam występy wokalne uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Turkowic i Wolicy Brzozowej, zespoły śpiewacze Woliczanki z Wolicy Śniatyckiej  i Borowianki z Antoniówki.
Uczestnicy gier i konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody , wszystkie dzieci biorące udział w pikniku- słodycze.
Prawdziwe emocje wzbudził pokaz z ratownictwa drogowego „Ewakuacja poszkodowanego w wypadku drogowym z uszkodzonego pojazdu” przeprowadzony przez strażaków z OSP w Komarowie-Osadzie. Zaprezentowano działania związane z zabezpieczeniem terenu wypadku, użyciem sprzętu ratowniczego, uwolnieniem z wraku auta ofiary kolizji drogowej oraz udzieleniem jej pierwszej pomocy. Celem zorganizowanego pokazu było uświadomienie obserwatorom, jak bezcenna może być umiejętność udzielania pierwszej pomocy, która bardzo często ratuje życie poszkodowanym.
Istniejące od niedawna Centrum Integracji Społecznej z siedzibą w Janówce promowało swoją działalność z zakresu przetwórstwa owocowo-warzywnego. Na stoisku można było zakupić domowej roboty dżemy, ogórki sałatki, marynaty, soki i inne pyszności.
Centrum Integracji Społecznej oferuje swoje usługi, można złożyć zamówienie lub kupić gotowy produkt .
Organizatorami pikniku byli : Stowarzyszenie „W Dobrej Wierze” w Wolicy Brzozowej, Samorządowy Ośrodek Kultury współorganizatorami byli Ochotnicza Straż Pożarna w Komarowie-Osadzie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Wolicy Brzozowej.

 

Skip to content