Jeszcze przez 4 dni młodzi i starsi mieszkańcy gminy Komarów-Osada mogą się zgłaszać do udziału w tegorocznym święcie sportu. Zwycięzcy zawodów, które zostaną rozegrane 26 czerwca, będą reprezentować gminę na 12 Powiatowych Igrzyskach Mieszkańców Wsi.
W wyłonionej w ten sposób reprezentacji znajdą się zarówno zdobywcy pierwszych lokat w konkurencjach indywidualnych jak i zespołowych. Rywalizacja indywidualna odbędzie się w takich konkurencjach jak: zawody sprawnościowe z bezpieczeństwa ruchu drogowego, czyli rowerowy tor przeszkód, przerzucanie opony traktorowej, skok w dal z miejsca i rzut lotką do tarczy. Zespoły wezmą udział w sztafecie sprawnościowej, przeciąganiu liny, przenoszeniu worków z piaskiem, piłce ręcznej i siatkówce.
Ubiegłoroczne zawody gminne wygrał zespół z Zubowic. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum z Komarowa, a trzecie zespoły OSP Komarów-Osada i Wolicy Śniatyckiej. Zgłoszenia uczestników tegorocznego turnieju są przyjmowane do 10 czerwca w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie. Informacje w tej sprawie można też uzyskać telefonicznie, pod numerem: 84 615 31 02 wewnętrzny 39 lub w bibliotece pod numerem: 84 615 32 19.

Regulamin zawodów jest dostępny na stronie: www.komarow.pl.
Głównym organizatorem turnieju są: Urząd Gminy i Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie, a współorganizatorami: Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza, Szkolno-Parafialny Klub Sportowy „Jutrzenka” i Klub Sportowy „Legion” w Komarowie-Osadzie.
Więcej na www.ias24.eu

Skip to content