Czy można zrealizować inwestycję wartą prawie 220 tysięcy za niewiele ponad… 35 tysięcy? Przykład gminy Komarów-Osada w powiecie zamojskim pokazuje, że tak. Jeszcze przed atakiem zimy samorząd wyremontował dach na szkole podstawowej w Dubie.

Wymieniono pokrycie, położono nową blachę, wykonano nowe kominy, obróbki blacharskie i instalację odgromową. Ponadto strych został docieplony, a strop na parterze budynku  zabezpieczony izolacjami: przeciwwilgociowymi, przeciwwodnymi, przeciwdźwiękowymi i cieplnymi.

Wszystko kosztowało prawie 220 tysięcy złotych. Jednak ze swojego budżetu gmina wyda na ten cel tylko około 35 tysięcy, ponieważ otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Resort właśnie podzielił środki z tak zwanej rezerwy subwencji oświatowej. 185 tysięcy przeznaczył na inwestycję w Dubie.

 

Ministerstwo edukacji dzieliło pieniądze w 3 grupach. W tej, w której znalazł się Komarów, środki otrzymało tylko 6 gmin z województwa lubelskiego. Największa kwota trafiła właśnie do Komarowa.

 

Więcej na www.iaslubelskie.pl

Skip to content