dsc00863.jpgDnia 1 sierpnia 2010r. w Komarowie – Osadzie odbył się Piknik Rodzinny „Komarowski Uśmiech Lata”. Organizatorami pikniku byli Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie oraz Lokalna Grupa Działania ”Ziemia Zamojska”.

 

 

Podczas festynu odbył się konkurs na potrawę lokalną, w którym wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Komarów – Osada.

 
 

Panie przygotowały następujące potrawy:

  1. KGW Śniatycze – Kurczak faszerowany z Orzechówką
  1. KGW Komarów Wieś – Kotlety z kaszy gryczanej z mięsem i napój z palonego cukru
  1. KGW Antoniówka – Klops pieczony z nalewką wiśniową
  1. KGW Ruszczyzna – Pierogi z kaszą z nalewką miętową
  1. KGW Wolica Śniatycka – Zrazy wiejski
  1. Klub Seniora „Legenda” – Kartoflanka z nalewką „Powiew wiatrów”
  1. KGW Dub – Tarta z grzybami leśnymi z babeczkami po dubieńsku
 

Za najsmaczniejszą potrawę Komisja uznała „Gryczaki” z napojem z palonego cukru, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Komarowa Wsi.

 

Odbył się również mecz piłki nożnej, w którym zwyciężyła drużyna FC Eukaliptus z Zamościa,  II miejsce – „Gumiaki z Wolicy Śniatyckiej, III miejsce- „Zakopower” z Komarowa.

 

Nie zabrakło również konkurencji sprawnościowych dla dzieci i dla dorosłych.

 

W konkursie dla dzieci „Rzut piłeczką do celu” zwyciężyła Olimpia Kaczorowska, II miejsce zdobył Dominik Zaburko, III miejsce Sylwia Leśniowska.

 

Dorośli wykazali się sprawnością w rzucie kaloszem do ruchomego celu (Kukulicha)

 

W kategorii kobiet I miejsce wywalczyła Bondyra Małgorzata, II Sierota Alina, III Kancerz Monika. W kategorii mężczyzn I miejsce zdobył Noga Kamil, II Juszczak Krzysztof, III Misztal Krzysztof.

 

Podczas Festynu gościliśmy Kapelę Podwórkowa „Stah” z Werbkowic, kabaret „Szara Eminencja” i zespoły „Duja Band ”z Tomaszowa Lubelskiego oraz Zespół Combat.

 

Gwiazdą wieczoru  był zespół „Maxel”.

Skip to content