15.05.2010 r. Uczniowie z gminy Komarów – Osada laureatami powiatowych eliminacji Konkursu Plastycznego „Wiatr, wypadek, ogień woda – strażak zawsze rękę poda”. Nagrody odbiorą w niedzielę 16 maja podczas Powiatowego Dnia Strażaka w Jacni.

11-letnia Agata Ogórek ze Szkoły Podstawowej w Dubie i 16-letnia Joanna Włoszczuk z koła plastycznego z Samorządowego Ośrodka Kultury w Komarowie zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Jurorzy wyróżnili też pracę 7-letniego Tomasza Dziurdzi ze Szkoły Podstawowej w Komarowie.    

W gminie Komarów – Osada, w eliminacjach wzięło udział 36 dzieci w wieku od 6 do 16 lat.

Celem konkursu jest popularyzacja zasad bezpiecznego zachowania. Chodzi o to by młodzi ludzie mieli świadomość występowania różnego rodzaju zagrożeń, wiedzieli jak ich unikać i gdzie szukać pomocy. Konkurs ma też promować działania służb ratowniczych, głównie straży pożarnej, która wykonuje coraz więcej zadań.

Organizatorem Konkursu Plastycznego „Wiatr, wypadek, ogień woda – strażak zawsze rękę poda” była Komenda Miejska PSP w Zamościu, a fundatorem nagród  Starostwo Powiatowe w Zamościu.

Więcej na www.iaslubelskie.pl

Skip to content