15.01.2010 r. Niepełnosprawni uczniowie z gminy Komarów – Osada w powiecie zamojskim mogą się już zgłaszać po wypłatę pieniędzy w ramach programu „Uczeń na wsi”.


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ma już środki, które przekazał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Mogą je otrzymać ci, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy złożyli wnioski o taką pomoc.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zwraca m.in. koszty: zakupu przyborów szkolnych, ubrań, oprogramowania komputerowego oraz opłat za korzystanie z internetu. Mogą to być także opłaty za zajęcia, które poprawiają sprawność fizyczną lub psychiczną albo kursy językowe. „Podstawą refundacji są faktury na rodzica lub opiekuna prawnego niepełnosprawnego dziecka” – przypomina Marzanna Mikuła z ośrodka pomocy. Mogą to być faktury za zakupy dokonane nie wcześniej niż 1 września 2009 i nie później niż 25 czerwca tego roku. Marzanna Mikuła radzi jednak, by z wykorzystaniem pomocy nie czekać do ostatniej chwili. Sugeruje, że najlepiej złożyć dokumenty najpóźniej w kwietniu.
Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mogą się starać o pomoc do 2 000 złotych, natomiast uczniowie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej do 3 000 złotych.
W tym roku z pomocy w ramach programu „Uczeń na wsi” w gminie Komarów – Osada skorzysta prawie 20 niepełnosprawnych osób.

Więcej na www.iaslubelskie.pl

 

Skip to content