17.11.2009 r. 18 zespołów zapowiedziało udział w 7 Przeglądzie Pieśni Religijnej Osób Niepełnosprawnych, który w środę 18 listopada odbędzie się w Komarowie Osadzie.

W 13 zespołach wystąpią osoby niepełnosprawne z kół teatralnych i teatralno-wokalnych przy warsztatach terapii zajęciowej z 4 powiatów: hrubieszowskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego i zamojskiego – wyjaśnia organizator przeglądu Dorota Mazur z warsztatu Terapii Zajęciowej w Wolicy Brzozowej. Na imprezie będą również reprezentowane 2 ośrodki szkolno-wychowawcze z Tomaszowa Lubelskiego i Zamościa oraz 3 domy pomocy społecznej w Ruskich Piaskach, Szczebrzeszynie i Zamościu.

Wprawdzie w nazwie przeglądu są pieśni, ale jego uczestnicy poza śpiewaniem recytują wiersze i prezentują spektakle teatralne. Część niepełnosprawnych artystów wystąpi pierwszy raz. Dorota Mazur dodaje, że do tej pory impreza odbywała się w miejscowym ośrodku kultury, ale z roku na rok było coraz więcej chętnych i trzeba ją było przenieść w większe miejsce. Dlatego wybór padł na miejscowy kościół.

Gościem przeglądu, który rozpocznie się o 10.00 będzie patron honorowy ordynariusz Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej Biskup Wacław Depo.

Organizatorami są: Samorządowy Ośrodek Kultury i parafia rzymskokatolicka w Komarowie oraz Stowarzyszenie „W dobrej Wierze”, działające na rzecz osób niepełnosprawnych przy Warsztatach Terapii Zajęciowej w Wolicy Brzozowej. Przegląd dofinansował samorząd województwa lubelskiego poprzez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej. To jest w tym roku 4 projekt, na który stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie. Wcześniej zorganizowało m.in.: zajęcia rękodzielnicze i psychologiczne oraz integracyjne biegi przełajowe. Do końca tego miesiąca za pieniądze z Norweskiego Mechanizmu Finansowego realizuje też projekt pod hasłem „Świadomi i potrzebni”.

Więcej na www.iaslubelskie.pl

Skip to content