081.jpg12 grudnia 2008 r. w Publicznym Gimnazjum w Komarowie – Osadzie odbyła się V edycja Gminnego Konkursu Regionalnego „Gmina Komarów wczoraj i dziś”. Jego organizatorkami były: pani dyrektor Anna Maryńczak oraz nauczycielki – pani Jolanta Skowronek i pani Teresa Wszoła.

Jak zawsze uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół podstawowych: w Komarowie – Osadzie, w Zubowicach, w Dubie oraz w Śniatyczach a także uczniowie gimnazjów: w Komarowie – Osadzie oraz w Zubowicach. Tradycyjnie gościnnie wystąpił zaprzyjaźniony z komarowskim gimnazjum Klub Seniora „Legenda” wraz z panią Urszulą Pakuła. Oni to również zaprezentowali swoje prace. Uczniowie zmagali się w trzech konkurencjach: prezentowali własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe (szkoły podstawowe) oraz stroiki świąteczne (gimnazja), mieli możliwość wykazania się znajomością dwóch zwyczajów bożonarodzeniowych kultywowanych dotychczas na terenie gminy oraz znajomością mapy gminy wraz z występującymi na jej obszarze zabytkami. W tej edycji konkursu po raz pierwszy wystąpiła wraz z opiekunem panią Renatą Biszczan świetlica środowiskowa „Wkoło na wesoło”, prowadzona przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Komarów – Osada „Razem”. Uczestnicy świetlicy zaprezentowali swoje prace wykonanie podczas zajęć świetlicowych.

Wszystkie szkoły znakomicie zaprezentowały się w każdej konkursowej konkurencji, toteż zostały jednakowo wyróżnione pamiątkowymi upominkami.

Skip to content