Klub Seniora „Legenda” przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie prowadzi działalność kulturalną od 3.10.2003 roku i stanowi kontynuację dawnego chóru z 40-letnią tradycją.

Seniorzy corocznie biorą udział w wielu imprezach o znaczeniu lokalnym, regionalnym i krajowym prezentując bogaty repertuar wokalny, recytatorski oraz wystawiają swoje prace na przeglądach twórczości plastycznej i rękodzieła seniorów.

 

W Przeglądzie Artystycznym w Hrubieszowie, członkowie klubu wielokrotnie zajmowali czołowe miejsca. Swój bogaty repertuar wokalny i recytatorski Klub Seniora prezentował na scenie w Puławach, w ramach eliminacji do Artystycznego Ruchu Seniorów. W finale tego przeglądu w Bydgoszczy, Klub reprezentowała Pani Ewa Barczyńska (recytacja).  Członkowie Klubu „Legenda” sławią region recytacją wierszy o Zamojszczyźnie, prezentując również własną twórczość, m.in. wiersze autorstwa Pani Emilii Barteczko. Śpiewają pieśni partyzanckie w Aleksandrowie, folklorystyczne w Zwierzyńcu. Seniorzy biorą aktywny udział w imprezach regionalnych, obchodach rocznicowych, świętach patriotycznych i religijnych oraz innych uroczystościach na terenie gminy. Za zasługi i promowanie działalności kulturalnej Klub Seniora „Legenda” w 2006 roku otrzymał nagrodę „Człowieka Roku”.

Członkinie klubu: Pani Kazimiera Ślusarczyk – znakomicie szydełkuje – jej prace prezentowane były na wystawie w Lublinie wraz z haftami Pani Ewy Barczyńskiej, Pani Danuta Chwedeczko wyplata koszyki z rogożyny, Pani Genowefa Siek, oprócz smacznych dań i wypieków, wykonuje wykwintne nalewki owocowe. Pani Emilia Barteczko, Pani Leokadia Biszczan, Pani Maria Kuczaj piszą wiersze, będące historią ich życia, Pani Ewa Barczyńska układa życzenia okolicznościowe. Bogata twórczość poetycka znalazła swój wyraz w publikacji kilku tomików wierszy wydanych przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie. W planie jest wydanie tomiku życzeń okolicznościowych autorstwa Pani Ewy Barczyńskiej, a także publikacja przepisów kulinarnych Pani Genowefy Siek. Opiekunem Klubu Seniora jest pracownik Samorządowego Ośrodka Kultury w Komarowie-Osadzie Urszula Pakuła.

 

Skip to content