Niedzielę pełną niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy spędzili uczestnicy gry terenowej „Szlakiem historii i kultury”. 9 października 2022 r. spod starej szkoły w Antoniówce czteroosobowe drużyny wyruszyły na wędrówkę przez tereny Gminy Komarów-Osada. Uczestnicy wyposażeni w mapy i wskazówki dotyczące zadań, poruszali się na orientację po trzech trasach różniących się długością i dostosowanych do wieku zawodników. Drużyny wykonywały  zadania oceniane przez obserwatorów. Niewątpliwie ważną rzeczą podczas gry terenowej była umiejętność współpracy w grupie, kreatywność, wytrwałość w dążeniu do celu, szybkość podejmowania decyzji i odpowiedzialność za siebie innych. Przy wykonaniu zadań trzeba było wykazać się wiedzą i umiejętnościami z różnych dziedzin np. wykonać jesienną dekorację, ułożyć puzzle, wykonać sałatkę, odnaleźć na stanowiskach archeologicznych artefakty, udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszystkie drużyny w komplecie wróciły na metę, gdzie czekały na nich nagrody oraz ognisko. Przy wspólnym posiłku uczestnicy wymieniali się spostrzeżeniami, doświadczeniami i zabawnymi zdarzeniami, które przytrafiły się podczas pokonywania tras.

Zawodnicy startowali na trasach:

-Czerwona- 6 km, wiek uczestników do 12 lat i 1 osoba dorosła,

-Żółta-10 km, wiek uczestników 13-17 lat i 1 osoba dorosła,

-Niebieska-12 km, wiek uczestników powyżej 18 lat.

Pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych zajęły drużyny:

-do 12 lat – drużyna „Złota jesień”,

-13-17 lat – drużyna „Radosne kapibary”,

-18 lat – drużyna „Tutejsi”.

Podczas gry terenowej przeprowadzona została również zbiórkę elektrośmieci. Wszystkim, którzy przynieśli elektrośmieci serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy:

Ochotnicza Straż Pożarna w Antoniówce

Współorganizatorzy:

Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie,

Ochotnicza Straż Pożarna w Komarowie-Osadzie.

Gra terenowa „Szlakiem historii i kultury” została zrealizowana w ramach projektu „Tropem przeszłości Gminy Komarow-Osada” dofinansowanego przez Narodowy Instytut  Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, którego realizatorem jest Ochotnicza Straż Pożarna w Antoniówce.

 

Skip to content