26 maja to jedyny dzień w roku poświęcony wszystkim Mamom – tym młodym i uśmiechniętym, tym miłym i bardziej doświadczonym oraz tym radosnym ze srebrnymi nitkami na głowie. Z okazji tego pięknego święta w świetlicy wiejskiej w Ruszczyźnie odbył się Gminny Dzień Matki. Wszystkich zebranych na uroczystości powitał Pan Stanisław Siek Sekretarz Gminy, który w imieniu Wójta Gminy i władz samorządowych złożył wszystkim Matkom serdeczne życzenia oraz słowa podziękowania za trud, jaki włożyły w wychowanie dzieci, za wyrozumiałość i matczyne serce.

Podczas uroczystości Sekretarz Gminy wręczyły bukiet kwiatów na ręce Pani Marty Skrzyńskiej jednej z najstarszych matek z Ruszczyzny, a następnie symbolicznie zostały wręczone róże wszystkim zgromadzonym matkom.

Całość uroczystości uświetniły pięknie wyśpiewane utwory, dedykowane wszystkim matkom. Na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze z terenu gminy: Borowianki, Klub Seniora ”Legenda”, Woliczanki oraz Wielopokoleniowa Orkiestra Dęta działająca przy Samorządowym Ośrodku Kultury. Wysłuchaliśmy pięknych wierszy o matce w autorskim wykonaniu Pani Lucyny Majcher, Pani Jadwigi Kaczor i Pani Marii Szewczuk. Czas upłynął w miłej i wesołej atmosferze.

Organizatorzy: Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie, Koło Gospodyń Wiejskich w Ruszczyźnie.

 

Skip to content