W sobotę 25 września 2021 r. odbył się wyścig typu Cross MTB o Puchar Wójta Gminy Komarów-Osada. Kolarze ścigali się po drogach polnych na 12-kilometrowej pętli, którą musieli pokonać trzy razy. Puchar Wójta Gminy po przebyciu ekstremalnej trasy wywalczyli: Monika Mazur, startująca w barwach klubu „Alej Jazda Wydolnosc.pl” z Zamościa. Jej klubowy kolega Sebastian Grela był najszybszy w kategorii kolarzy w wieku od 40 do 49 lat, a spośród kolarzy urodzonych w latach 1971 – 1962 zwyciężył Edward Gęborys z Tomaszowa Lubelskiego. Zwycięzcy otrzymali również nagrody rzeczowe.

Organizatorami wyścigu byli: Stowarzyszenie „Aktywni w kulturze” w Komarowie-Osadzie, Klub Kolarski „Roztocze” Tomaszów Lubelski oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Ochotnicza Straż Pożarna w Komarowie-Osadzie.

Dopełnieniem działania pod hasłem „Aktywnie w rocznicę Bitwy pod Komarowem 1920” będzie gra terenowa, na którą zapraszamy 10 października.

Cały projekt „Bitwa pod Komarowem 1920 – Tożsamość i dziedzictwo”, jest dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030, realizowanego przez Stowarzyszenie „Aktywni w kulturze” w Komarowie-Osadzie.

Skip to content