Nasza gmina stara się promować szczepienia wśród mieszkańców oraz ułatwić możliwość zaszczepienia się. Mamy już prawie 36% mieszkańców zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki przeciw Covid-19.

W naszej gminie szczepienia przeprowadzane są w Przychodni SALMED w Komarowie-Osadzie, ul. Rynek 15, 22-435 Komarów-Osada. Lekarze wraz z całym zespołem pielęgniarek czuwają nad bezpieczną i sprawną organizacją szczepień zgodną z harmonogramem Narodowego Programu Szczepień. Mieszkańcy chwalą naszą przychodnię, lekarzy i pielęgniarki, że szczepienia prowadzone są sprawnie. Można zapisać się telefonicznie lub osobiście.  Zapisy na szczepienia przyjmowane są pod nr telefonu 84 6153109. Inne adresy punktów szczepień można uzyskać na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/lubelskie. Można też zarejestrować się dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – tel. 989 oraz zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie internetowej gov.pl.

Ponadto istnieje możliwość dowozu osób w wieku 60 + oraz osób niepełnosprawnych, mających trudności w dotarciu do punktu szczepień.  Gmina uruchomiła specjalną infolinię pod numerem tel.609 594 298, na której przyjmowane są zgłoszenia potrzeby transportu do Przychodni od osób, które mają wyznaczony termin szczepionki.

Telefon dostępny jest w godz. od 7.30-15.30.

Serdecznie zachęcam Państwa do zaszczepienia się.

Wójt Gminy Komarów-Osada

/-/ Wiesława Sieńkowska

 

Skip to content