24 listopada 2019 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbyła się zbiórka krwi dla Alicji – mieszkanki Gminy Komarów-Osada, która choruje na białaczkę. Chętnych osób, które chciały podzielić się swoim cennym darem, jakim jest krew było ponad 30 osób. Krew oddały 24 osoby, dzięki którym udało się uzyskać około 11 litrów tego cennego płynu. Zdaniem prezesa Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy OSP w Komarowie-Osadzie Pana Bogumiła Dąbka – jest to bardzo duża frekwencja. Dla Alicji mieszkańcy oddają krew nie tylko podczas tego typu zbiórek, ale też w regionalnych punktach poboru krwi w całym województwie.

Wszystkim dawcom krwi serdecznie dziękujemy! Zachęcamy do dalszego oddawania i zarejestrowania się jako Dawca Szpiku w Fundacji DKMS.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa świętuje w tym roku 70-lecie Krwiodawstwa na Lubelszczyźnie. Z tej okazji odbyła się gala, podczas której Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy jednostce OSP w Komarowie-Osadzie został wyróżniony statuetką „za realizację wzniosłej idei honorowego krwiodawstwa”.

 

Skip to content