18 lipca 2019 roku Pani Józefa Małysz mieszkanka miejscowości Zubowice obchodziła swoje Setne Urodziny. Z okazji tak pięknego Jubileuszu Dostojną Jubilatkę odwiedzili: Pani Wiesława Sieńkowska Wójt Gminy Komarów-Osada, Pan Janusz Nawój Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Zamościu, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Pani Anna Siek. Złożyli Jubilatce najserdeczniejsze życzenia dalszych lat w dobrym zdrowiu. Wręczyli kwiaty, upominek i listy gratulacyjne: od Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego, od władz samorządowych gminy oraz decyzję o przyznaniu specjalnego dodatku z tytułu ukończenia 100 lat życia.

Pani Józefa Małysz urodziła się 18 lipca 1919 r. w miejscowości Radłów. W 1949 roku zawarła związek małżeński z Antonim Małysz, z którym przeżyła 37 lat. Wychowała córkę Mariannę, doczekała się dwoje wnuków, czworo prawnuków.

Jubilatka przyjęła gości i rodzinę z wielkim zadowoleniem, była wzruszona tą chwilą i jednocześnie bardzo szczęśliwa z odwiedzin. Cieszy się, że dożyła tak pięknego wieku. Goście byli pod wrażeniem bardzo dobrej pamięci Pani Józefy, która wspominała swoje dzieciństwo i lata wojenne.

Pani Józefa to niezwykle radosna, pogodna osoba, który zaraża swoich rozmówców życzliwością i pogodnym spojrzeniem na życie, przyznała że zawsze lubiła śpiewać i tańczyć, przyjemność sprawiały jej też proste posiłki np. ziemniaki z zsiadłym mlekiem.

Skip to content