„Mama – jedyna osoba na świecie, która kocha bez granic”

To hasło przyświecało tegorocznym uroczystym obchodom Gminnego Dnia Matki, który został zorganizowany w świetlicy wiejskiej w Antoniówce. Dzień Matki przypada 26 maja i  tradycyjnie obchodzony jest w Polsce, jako dzień szczególny. To święto wyjątkowe, które jest wyrazem szacunku dla wszystkich matek.

Zebranych powitała Pani Iwona Pełypyszyn Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury, która podkreśliła rolę matek w kształtowaniu młodego pokolenia.
W imieniu samorządu gminnego Pani Wójt Wiesława Sieńkowska złożyła wszystkim mamom serdeczne życzenia i skierowała do nich słowa podziękowania za trud, jaki włożyły w wychowanie dzieci oraz za wyrozumiałość i matczyne serce. Następnie, dla wszystkich matek, na ręce Pani Alfredy Bełz, matki, która urodziła i wychowała dziewięcioro dzieci, przekazała symboliczną wiązankę kwiatów. Spotkanie uświetniła część artystyczna przygotowana przez dzieci i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Antoniówce. Wysłuchaliśmy także pięknego koncertu w wykonaniu miejscowych zespołów: Borowianek, Ruszczyźnianek, Klubu Seniora „Legenda” i chóru Pasjonata oraz niezwykle ujmujących i wzruszających wierszy w wykonaniu lokalnych twórców: Pani Jadwigi Kaczor, Wiktorii Kwika, Pani Lucyny Majcher, Pani Marii Szewczuk, Pani Henryki Syty w duecie z Panem Stanisławem Bąkiem, Pani Urszuli Wronki. Obecne na uroczystości Mamy zostały obdarowane kwiatami i laurkami w formie wachlarza, które wykonała Wiktoria Kwika, uczennica kl. Va ze Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie. Wspólnie spędzony czas upłynął w bardzo miłej i wesołej atmosferze, wypełnionej aurą życzliwości i wzajemnej serdeczności. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości.

Organizatorzy:
KGW Antoniówka
Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie
Szkoła Podstawowa w Antoniówce

 

 

Skip to content