W Samorządowym Ośrodku Kultury zostało zorganizowane kolejne spotkanie z cyklu „Ludzie z Pasją”. Autorem był Brajan Bajwoluk, uczeń klasy II Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Zamościu, mieszkaniec Śniatycz, który zaprezentował zbiór pięknych prac, wykonanych własnoręcznie. Autor od kilku lat zajmuje się modelarstwem, które wypełnia jego wolny czas i sprawia dużo satysfakcji. Prace wiernie przedstawiają miniatury sprzętu rolniczego, które dominują w jego zbiorach. Wszystkie modele wykonane są z materiałów papierniczych. Młody artysta w ciekawy sposób opowiadał o swojej niezwykłej pasji, podkreślając, że cierpliwe dążenie do celu skutkuje powodzeniem i daje zamierzone efekty. Spotkanie autorskie, promujące twórczość lokalną, kierowane było głównie do młodzieży szkolnej, która z zainteresowaniem słuchała intrygujących opowiadań o tworzeniu własnych modeli. Młodzież aktywnie włączyła się w dialog z autorem, a na zakończenie przedstawiła  wspaniały występ artystyczny,  przygotowany przez pana Marka Biszczana.

W spotkaniu uczestniczyły władze gminy, dyrektor Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie, dyrektor SOK, rodzina i przyjaciele autora. Wszyscy zebrani życzyli Brajanowi wielu sukcesów  i pomyślnej realizacji swoich planów.

Pasja, jaką rozwija nasz młody modelarz bardzo zaciekawiła wszystkich zebranych i z pewnością zasługuje na szczególną uwagę.

Brajan Bajwoluk dołączył do grona zacnych „Ludzi z Pasją” Gminy Komarów-Osada.

Skip to content