30 kwietnia 2019 roku odbyło się zebranie Gminnego Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych. W spotkaniu brali udział przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy, tj.: Antoniówki, Duba, Janówki, Kadłubisk, Komarowa-Osady, Księżostan, Ruszczyzny, Śniatycz, Zubowic. W zebraniu uczestniczyli m.in. Komendant PSP w Zamościu st. bryg. Jacek Sobczyński, Wójt Gminy Komarów-Osada Wiesława Sieńkowska, honorowy prezes ZP OSP płk. Mieczysław Skiba.

Uczestników zebrania powitał prezes ZG OSP Krzysztof Romańczuk. Prezes w sprawozdaniu omówił sytuację jednostek i ich osiągnięcia. Zwrócił uwagę na szereg przedsięwzięć w jednostkach, m.in. remonty, udział w wydarzeniach patriotycznych, współpracę ze środowiskiem. Podkreślił zaangażowanie i aktywność dużej grupy strażaków, dzięki czemu widać zmiany w działalności jednostek. Zwrócił uwagę na działania nie tylko pożarnicze ale również różnego rodzaju działania kulturalno-rekreacyjne podejmowane wspólnie z innymi instytucjami działającymi na terenie gminy. Podziękował za zaangażowanie wszystkim strażakom i wyraził nadzieję na dobrą współpracę w bieżącym roku.

Komendant Miejski PSP Jacek Sobczyńki i Wójt Gminy Wiesława Sieńkowska podkreślili rolę strażaków w społeczeństwie, ich odwagę, poświęcenie i zaangażowanie i złożyli życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Strażaka.

Skip to content