Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie Osadzie w Komarowie-Osadzie rozpoczął realizację projektu „Inkubator Wyobraźni”, realizowanego ramach programu „Równać Szanse” 2018. Uczestnicy projektu to grupa 12 młodych ludzi z terenu gminy Komarów-Osada w wieku 14-18 lat, którzy będą m.in. nadawać „nowe życie starym rzeczom” podczas warsztatów odnawiania starych przedmiotów, które sami muszą znaleźć, przygotują plenerowy turniej gier planszowych, a także będą mogli puścić wodze fantazji i zrealizować własne pomysły, nawet te jeszcze nie sprecyzowane. Większość grupy stanowią osoby, które w ubiegłym roku brały udział w projekcie „Krajobrazowy Szlak Rowerowy”, realizowanym przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie,  także w ramach programu „Równać szanse”. Do nich dołączyły osoby chcące dobrze się bawić w grupie przyjaciół, poznawać ciekawych ludzi i swoje środowisko, rozwijać kreatywność oraz poznawać swoje możliwości poprzez tworzenie i uczenie się czegoś nowego.
W projekcie biorą udział: Brajan Bajwoluk, Krzysztof Bulicz, Kinga Całka, Marek Całka, Paweł Kukiełka, Sylwia Leśniowska, Sebastian Malon, Gabriela Masłowska, Adam Masłowski, Dominik Masłowski, Klaudia Wlaź, Wiktoria Wróbel.

Wedle założeń fundacji prawie wszystkie działania młodzież będzie wykonywać tylko przy niewielkiej pomocy koordynatora projektu. Dotyczy to także opracowywania relacji z realizacji projektu. Oto kilka takich relacji z przebiegu spotkań:

Hejka!
W miniony piątek spotkaliśmy się, aby porozmawiać o głównych założeniach naszego projektu „Inkubator Wyobraźni” realizowanego w ramach programu „Równać Szanse”. Niestety w pierwszym tygodniu ferii nie udało nam się zebrać całej grupy, ale to nie przeszkodziło nam, aby ruszyć do przodu! Na start rozwiesiliśmy pionową baner oraz plakat informujący o tym grantowym konkursie. Podzieliliśmy się także niektórymi obowiązkami, a także dostaliśmy jedne z 4 gadżetów przygotowanych dla nas przez organizatorów projektu, były to wszystkim znane worki. Na kolejnym spotkaniu porozmawiamy o projekcie oraz o zadaniach, które mamy do wykonania. Do zobaczenia w większym składzie.
Relację przygotowała: Gabriela Masłowska

Hejka!
Kolejne spotkanie, już w większym gronie, zapoczątkowało poznawanie nowych członków grupy. Wspólnie ustaliliśmy zasady, których będziemy starali się przestrzegać w trakcie naszych spotkań. Na koniec spotkania wspólnie zagraliśmy w kalambury, dzięki ciekawym i skomplikowanym hasłom całość zabawy przebiegła z akompaniamentem licznych śmiechów.
Relację przygotowała: Kinga Całka

Witamy!
Spotkanie przebiegające pod względem przygotowania swojej wiedzy o naszym projekcie jak i Programie „Równać Szanse”. Dyskutowaliśmy także na temat naszych inicjatyw, które pragniemy zrealizować. Pojawiło się wiele pomysłów, a także propozycje wyjazdów, dzięki, którym będziemy mogli poznać naszych rówieśników z innych grup. Spotkanie to było przygotowaniem nas do zaplanowanej wizyty z jednym z głównych koordynatorów programu. Zyskaliśmy także koszulki dedykowane tej edycji projektu, dzięki którym jeszcze lepiej będziemy mogli zaprezentować się na czekającym nas spotkaniu.
Relację przygotowała: Kinga Całka

Cześć i czołem!
Niedawno naszą grupę projektową odwiedził Pan Artur Łęga, koordynator programu „Równać Szanse”. Spotkanie miało na celu sprawdzenie naszej wiedzy o programie. Dostaliśmy też wiele cennych dla nas wskazówek, które będziemy mogli wykorzystać w realizacji naszego projektu. Jednak to nie był koniec naszego spotkania, wspólnie opracowaliśmy listy z dokładnymi planami realizacji kilku akcji (o których już niedługo pojawi się więcej informacji).
Relacje oraz zdjęcia z naszych działań zobaczycie na  Facebooku, Instagramie wpisując w wyszukiwarkę tytuł naszego projektu  „Inkubator Wyobraźni”,  na stronie biblioteki www.naszabiblioteka.com.  
Relację przygotowała: Kinga CałkaZdjęcia wykonała:  Gabriela Masłowska

Skip to content