7 stycznia 2019 roku Pan Bronisław Michalina mieszkaniec miejscowości Księżostany-Kolonia obchodził swoje Setne Urodziny. Z okazji tak pięknego Jubileuszu Dostojnego Jubilata odwiedzili: Pan Janusz Nawój Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Zamościu, Wiesława Sieńkowska Wójt Gminy Komarów-Osada, Pani Aneta Masłowska pracownik Urzędu Stanu Cywilnego. Złożyli Jubilatowi najserdeczniejsze życzenia dalszych lat w dobrym zdrowiu. Wręczyli kwiaty, upominek i listy gratulacyjne: od Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego, od władz samorządowych gminy oraz decyzję o przyznaniu specjalnego dodatku z tytułu ukończenia 100 lat życia.

Pan Bronisław Michalina urodził się  7 stycznia 1919 r. w miejscowości Komarów-Wieś. W 1937 roku zawarł związek małżeński z Heleną Mazurek, z którą przeżył 52 lata. Wychował dwoje dzieci: syna Romana i córkę Izabelę, doczekał się 3 wnuków, 5 prawnuków.
Jubilat przyjął gości i rodzinę z wielkim zadowoleniem, był wzruszony tą chwilą i jednocześnie bardzo szczęśliwy z odwiedzin. Cieszył się, że dożył tak pięknego wieku.
Pan Bronisław to niezwykle radosny, pogodny człowiek, który zaraża swoich rozmówców życzliwością i pogodnym spojrzeniem na życie. Dobre relacje z ludźmi sprawiały, „że życie mnie ubogacało i warto było żyć …” – to słowa Pana Bronisława.
Według Pana Bronisława receptą na długowieczność jest ciężka praca, był stolarzem od młodych lat.
Lubi proste posiłki np. żur lub kartofle z zsiadłym mlekiem i tylko od czasu do czasu coś konkretnego np. mięso.
Goście byli pod wrażeniem bardzo dobrej pamięci Pana Bronisława, który wspominał ludzi z całej naszej gminy, a także z gminy Krasnobród.
Prosił o pozdrowienie wszystkich mieszkańców gminy.
Uświetnieniem uroczystości był pokaz sztucznych ogni zorganizowany przez najbliższych na cześć Jubilata.

Na terenie naszej gminy żyją osoby, które ukończyły 100 lat życia, są to: Pani Jadwiga Leszczyńska z Janówki Zachodniej i Pani Janina Gmitruk vel Dmitruk z Wolicy Śniatyckiej.
Dostojnym jubilatom w imieniu mieszkańców gminy składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności i pogody ducha na dalsze lata.

Skip to content