Siła i mądrość Wasza napędza wszystko …Dziękujemy!

To słowa wypowiedziane przez Panią Wójt, która podkreśliła ogromny potencjał, jaki stanowią seniorzy w naszej społeczności, ich doświadczenie i zasługi w pracy dla dobra i rozwoju naszej gminy. W imieniu organizatorów podziękowała licznie zebranym seniorom za to, że są dla nas ciągle inspiracją i wzorem, życzyła im długich lat życia w dobrym zdrowiu i radości.

 

Spotkanie było też okazją do przekazania zebranym istotnych informacji związanych z bezpieczeństwem. Przedstawiciel policji mł. aspirant Rafał Smyk opowiedział o najczęstszych sposobach stosowanych przez przestępców w stosunku do osób starszych, m.in. wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka”, „na policjanta”. Ostrzegał przed wpuszczaniem nieznajomych do domów. Prosił abyśmy byli przezorni a będziemy bezpieczni, aby sprawdzać podane przez nieznane osoby informacje i nie wierzyć w „życiowe okazje”, super wygrane oferowane przez nieznajomych czy osoby podające się za kogoś z rodziny lub działająca w ich imieniu. Poinformował obecny o utworzonej na stronie internetowej policji Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zachęcał do jej odwiedzania i uzupełniania o zauważone zagrożenia.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Komarowie-Osadzie wraz z nauczycielami przygotowali występy wokalne, pokazy tańca ludowego, towarzyskiego i tańca lalek. Wspomnienia przywołał pokaz mody prezentujący stroje z różnych lat. Spotkanie było także okazją do zaprezentowania umiejętności recytatorskich i wokalnych seniorów. Na scenie wystąpiły Pani Maria Fijałkowska, Pani Zofia Chałas, Pani Henryka Syty, Pani Maria Szewczuk. Dzień Seniora zakończył koncert zespołu „Arabeska” z Mircza i wspólne tańce. Popołudnie w gronie licznie przybyłych seniorów było doskonałą okazją do spotkania towarzyskiego i wspomnień. Wszystkim Seniorom z Gminy Komarów-Osada życzymy zdrowia, miłości, zrozumienia i szacunku. Życzymy, aby wiek dojrzały był czasem aktywnym i pełnym pasji, a jednocześnie czasem spełnienia marzeń i satysfakcji z dobrze wypełnionych zadań.

Obecni Seniorzy otrzymali od organizatorów „ramki szczęścia” z tekstem:

Spotkanie na długo pozostanie w pamięci obecnych.

Organizatorami Dnia Seniora byli:

Wójt Gminy Komarów-Osada

Klub Seniora „Legenda”

Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie

Szkoła Podstawowa w Komarowie-Osadzie

Centrum Integracji Społecznej w Komarowie-Osadzie

 

 

 

Skip to content