Od wielu lat szkolną tradycją w Komarowie – Osadzie była pielgrzymko – wycieczka, w której zawsze uczestniczyli gimnazjaliści z klas III. W tym roku dołączyli do nich uczniowie klas VIII. Jak zawsze program takiego wyjazdu jest bardzo bogaty, a organizatorzy starają się, by spełnić oczekiwania jego uczestników.

Tegoroczna pielgrzymko – wycieczka uczniów ze Szkoły Podstawowej w Komarowie – Osadzie dla odmiany odbyła się jesienią, w dniach 16 – 18 października 2018 r. W ciągu trzech dni jej uczestnicy zwiedzali kopalnię soli w Wieliczce, zabytkowy Kraków, bazylikę i klasztor w Częstochowie, w Wadowicach poznawali miejsca bliskie naszemu papieżowi, podróżując kolejką „Szlakiem Karola Wojtyły” oraz podziwiali uroki Zakopanego, m.in. małą i dużą skocznię, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku oraz Gubałówkę. Dodatkową atrakcją okazał się przejazd kolejką torową oraz roztaczający się z niej widok na panoramę Tatr i Zakopanego.

Każde ze zwiedzanych miejsc to skarbnica wiedzy na temat polskiej kultury, architektury i sztuki oraz miejsc kultu, z czym uczniowie w teorii zerknęli się już podczas różnych zajęć lekcyjnych. Ten wspólny jesienny wyjazd dał wszystkim szansę obcowania z dziełami kultury i sztuki, a także był doskonałą okazją do międzyklasowej integracji.

Za organizację pielgrzymko – wycieczki odpowiedzialna była wychowawczyni klasy VIIIb – Pani Jolanta Skowronek, a wraz z nią opiekę nad uczniami sprawowali: Pani dyrektor Anna Maryńczak, Pani Anna Kopytko, Pani Tamara Bur, ks. Marcin Migas oraz Pan Marek Biszczan.

Skip to content