Stowarzyszenie Aktywni w Kulturze i Samorządowy Ośrodek Kultury realizuje projekt „Senior z wigorem” dofinansowany ze środków Gminy Komarów-Osada.

Zajęcia odbywają się w czwartki:

godz. 1530   „Trening Pamięci” – Dom Kultury 

godz. 1730   „Zumba dla seniora” – hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Komarowie-Osadzie

Zajęcia skierowane są do seniorów mieszkających na terenie Gminy Komarów-Osada. W zajęciach sportowych „Zumba dla seniora” uczestniczą także młodsi mieszkańcy naszej gminy. Prowadzone działania służą aktywizacji ruchowej, poprawie koncentracji i zapamiętywania a także integracji. Udział w zajęciach to lepsze samopoczucie i poprawa sprawności ruchowej. Zajęcia sprzyjają zacieśnianiu więzi, nawiązywaniu wzajemnych relacji, dostarczają dużej dawki pozytywnej energii i dobrego humoru. Uczestnicy zajęć mówią, że dla nich każdy czwartek to jak długo oczekiwane święto. Wychodząc z domu wiedzą, że na pewno nie będą się nudzić, ale dobrze bawić.

Zachęcamy wszystkich do aktywności fizycznej. Jeśli się ruszamy, to jesteśmy zdrowsi, a poza tym wyglądamy i czujemy się młodziej.

Ruch fizyczny wzmacnia odporność i wyraźnie zmniejsza ryzyko otyłości, nadciśnienia, cukrzycy czy kłopotów związanych z nadmiarem cholesterolu, a także alzheimera i innych chorób demencyjnych. Aktywny tryb życia wspomaga pracę mózgu i poprawia pamięć. Dlatego jest tak istotna dla każdego, kto chciałby jak najdłużej utrzymać niezależność.

Zajęcia są nieodpłatne. Przyjdź, zobacz, poćwicz z nami.

 

Skip to content