08.10.2018 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komarowie-Osadzie odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące realizacji rządowego Programu „Czyste Powietrze” dającego możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien, wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

W spotkaniu uczestniczyła Pani Małgorzata Skwarek Zastępca Kierownika Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Lublinie, która przedstawiła stan powietrza atmosferycznego w naszym rejonie oraz zagrożenia dla mieszkańców wynikające z tzw. niskiej emisji zanieczyszczeń ze spalania paliw stałych w piecach w budynkach jednorodzinnych.

Szczegółowe informacje na temat programu „Czyste Powietrze” przedstawiły Panie Andżelika  Osior i Agnieszka Sawicka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Przedstawiły cele programy, zasady finansowania, wymagane dokumenty, omówiły poszczególne etapy wypełniania wniosku o środki.

Tematyka spotkania spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników spotkania, zadawano wiele pytań.

Wójt Gminy Komarów-Osada Wiesława Sieńkowska zwróciła się do Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie o przeszkolenie pracowników tutejszego Urzędu Gminy w zakresie pomocy mieszkańcom zainteresowanym wsparciem finansowym w powyższym temacie.

Dla uzyskania dodatkowych informacji WFOŚiGW w Lublinie uruchomił infolinie wskazując dodatkowe nr telefonów do dyspozycji osobom zainteresowanych dofinansowaniem.

Podajemy kontakt do biura przyjmującego wnioski o dofinansowanie:

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie

Spokojna 7
20-074 Lublin
tel./fax 81 532 17 64,  81 534 00 86,  81 742 46 49
e-mail: sekretariat@wfos.lublin.pl

adres skrytki ePUAP: /WFOSIGW_LUBLIN/SkrytkaESP

Infolinia Programu Czyste Powietrze

81 531 79 05
81 531 79 06
81 531 79 11
e-mail: czystepowietrze@wfos.lublin.pl

 

Do pobrania:

Ulotka informacyjną programu Czyste powietrze

lub pod adresem:

http://www.wfos.lublin.pl/materialy/_upload/CzystePowietrze/1841_06_18_ms_czyste_powietrze_ulotka_A5_druk.pdf

Więcej informacji dostępne jest na stronie:

WFOŚiGW w Lublinie w zakładce Czyste Powietrze pod adresem: http://www.wfos.lublin.pl/czyste-powietrze.html

oraz stronie internetowej Ministerstwa Środowiska w zakładce Czyste Powietrze pod adresem: https://www.mos.gov.pl/czyste-powietrze/

Skip to content