Niedziela – 16 września 2018 r. – upłynęła uczniom klas VII, VIII oraz III gimnazjum z Komarowa – Osady na edukacji poza murami szkoły. Wraz z opiekunami uczestniczyli oni w wycieczce edukacyjnej połączonej z udziałem w XV Lubelskim Festiwalu Nauki, którego  myślą przewodnią było hasło „Człowiek inspiracją nauki”.

 

Tradycyjnie jednak pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum na Majdanku, gdzie przy Mauzoleum młodzież zapaliła znicze. Na miejscu uczniowie wysłuchali również prelekcji przygotowanej przez nauczycielkę historii – panią Jolantę Skowronek.

Następnie wszyscy udali się w kierunku Placu Teatralnego i Centrum Spotkania Kultur, gdzie uczestniczyli w Pikniku Naukowym. Tu zarówno gimnazjaliści, jak i uczniowie klas VII i VIII mieli możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych działających na terenie województwa lubelskiego, które dla uczestników przygotowały wiele atrakcji: warsztatów tematycznych, wystaw, pokazów i ćwiczeń. Udział w festiwalu jest jedną z form realizacji działań z zakresu doradztwa zawodowego.

Uczestnicy wycieczki mieli również okazję obejrzeć znajdującą się na Placu Teatralnym oryginalną wystawę historyczną pod hasłem „Powstawała, by żyć”, prezentującą najważniejsze postaci, miejsca i wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania niepodległości w roku 1918.

Z Lublina uczniowie wyruszyli do Nałęczowa, gdzie zwiedzali Muzeum Stefana Żeromskiego oraz mauzoleum jego syna Adama. Ostatnim punktem niedzielnego wyjazdu był spacer po miejscowym Parku Zdrojowym oraz wizyta w Pijalni Czekolady E. Wedel.

Ta pozaszkolna forma edukacji jest bardzo popularna wśród uczniów z Komarowa – Osady. W ten sposób mogą dowiedzieć czegoś nowego, a przy tym zintegrować się, regenerując siły przed całoroczną nauką. Niedzielny wyjazd – pełen atrakcji – z pewnością przyniesie uczniom same korzyści.

Organizatorką wyjazdu była Pani Halina Romańczuk, a wraz z nią opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: Pani Jolanta Skowronek, Pani Beata Zarębska – Jachymek, Pani Ewelina Janczak pełniąca obowiązki doradcy zawodowego oraz Pani dyrektor Anna Maryńczak.

Skip to content