19 sierpnia 2018r. w Antoniówce odbył się Rodzinny Piknik Strażacki. Była to pierwsza tego typu impreza zorganizowana w naszej gminie, na którą licznie przybyli całymi rodzinami mieszkańcy okolicznych miejscowości.

 

Organizatorzy zadbali o rozrywki dla każdej kategorii wiekowej. Dla dzieci była dmuchana zjeżdżalnia, malowanie buziek, mini triatlon strażacki, w którym czołowe miejsca zajęli:

I miejsce Arkadiusz Skroban

II – Mateusz Dubas

III – Izabela Kudyk

 Dla starszych zwijanie węży strażackich, gdzie najlepszy czas uzyskali:

I – Paweł Góra

II  – Marcin Płoński

III – Jakub Kudyk

W drużynowym przeciąganiu węża strażackiego trzy najlepsze miejsca wywalczyli:

I – Drużyna „Edka” z Antoniówki

II – Drużyna „Wojtka” z Księżostan

III – Drużyna „Maliny” z Antoniówki

O Puchar Wójta Gminy dla drużyn z OSP z naszej gminy walczyły cztery drużyny: Dub, Księżostany, Komarów-Osada i Antoniówka.

Zwycięzcami turnieju zastali strażacy z Antoniówki – drużyna w składzie: Edward Schab, Bartłomiej Schab, Sławomir Żukowski.

Strażacy zadbali też o inne atrakcje, przeprowadzili  pogadanki na temat bezpieczeństwa połączone z pokazami (np. dlaczego nie należy gasić płonącego na patelni tłuszczu wodą).

Gwoździem programu pikniku był pokaz ratownictwa technicznego i medycznego. Obie jednostki pokazały jak należy przeprowadzić akcję ratunkową w wypadku samochodowym. Za pomocą specjalistycznych narzędzi wydobyto rannego z wraku auta i udzielono mu pierwszej pomocy.  Szczególna uwagę zwracano na bezpieczeństwo uczestnika wypadku jak i udzielających pomocy.  Pokaz był bardzo profesjonalny i został nagrodzony brawami. W pokazie brali udział: OSP Antoniówka – Michał Niedźwiedź, Jacek Kostrubiec, Bartłomiej Schab, OSP Komarów-Osada – Mateusz Dąbek, Dawid Kułaj, Bartłomiej Zarębski i Adrian Ulanowski.  Po zakończeniu pokazów wszyscy chętni mogli ochłodzić się w strażackiej kurtynie wodnej, co najbardziej spodobało się najmłodszym uczestnikom pikniku.Wszyscy mogli pokrzepić sie strażacką grochówką i pysznymi ciastami przygotowanymi przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Antoniówki i Wolicy Śniatyckiej.

Niedzielna impreza była przykładem dobrej współpracy i integracji społeczności lokalnej naszej gminy.

Rodzinny Piknik Strażacki był zorganizowany przez OSP w Antoniówce, KGW  z Antoniówki i Wolicy Śniatyckiej, SOK w Komarowie we współpracy z OSP w Komarowie-Osadzie.

 

 

 

 

Skip to content