12 sierpnia 2018 r. na Rynku w Komarowie-Osadzie odbył się Piknik Turystyczny, wydarzenie turystyczno-rekreacyjne, którego celem było otwarcie Krajobrazowego Szlaku Rowerowego Gminy Komarów-Osada, popularyzacja turystyki rowerowej i rekreacji oraz popularyzacja uroków Ziemi Komarowskiej. Otwarcie szlaku nastąpiło poprzez przejazd rajdu rowerowego częścią trasy. Całość szlaku to 50 km po urokliwych terenach gminy. Rowerzyści poruszają się głównie drogami utwardzonymi, drogi gruntowe to niewielka część trasy. Część południowa szlaku prowadzi po górzystym terenie gminy, mamy tutaj trochę podjazdów ale też i niezapomnianych widoków. Część północna to szlak bardziej „spokojny”, prowadzony po terenie równinnym z nielicznymi, niewielkimi podjazdami. Podczas pierwszego rajdu nowo wyznaczonym szlakiem uczestnicy pokonali 23 km na terenach południowych. Trasa wiodła z Rynku w Komarowie-Osadzie w kierunku Księżostan, drogą gruntową „pod lasem” do Huty Komarowskiej, następnie Janówka Zachodnia (gdzie w Centrum Integracji Społecznej jest zorganizowane Miejsce Obsługi Rowerzystów, tzw. MOR) i Janówka Wschodnia, Komarów Górny, Kolonia Wolica Brzozowa i powrót ul. Polną na Rynek Komarowski, gdzie na uczestników Pikniku Turystycznego czekały kolejne atrakcje: zabawy i konkursy przygotowane przez młodzież z grupy „Szczęśliwa 13”.

Zostały także wręczone nagrody w konkursie „Moja ulubiona trasa rowerowa”. Laureatami zostali:

Praca Literacka – Szymon Bełz

Praca Plastyczna – Gabriela Wajler

Praca Fotograficzna – Gabriela Masłowska

Po tak wyczerpującym rajdzie wszyscy otrzymali regeneracyjny poczęstunek przygotowany przez wspaniałych rodziców: Małgorzatę i Mariusza Całków oraz Anetę i Jacka Masłowskich. Dziękujemy im za to.

Krajobrazowy Szlak Rowerowy Gminy Komarów-Osada przygotowany został przez Młodzieżową Grupę „Szczęśliwa 13” przy współpracy z Gminą Komarów-Osada i Samorządowym Ośrodkiem Kultury w ramach projektu „Krajobrazowy Szlak Rowerowy” współfinansowanego z Program „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży

Organizatorzy Pikniku Turystycznego:

Młodzieżowa Grupa „Szczęśliwa 13”,

Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie

Ochotnicza Straż Pożarna w Komarowie-Osadzie.

 

Skip to content