W słoneczną niedzielę lipca na boisku sportowym w Komarowie-Osadzie odbył się piknik rekreacyjny Komarowski Uśmiech Lata. Pogodna aura sprzyjała uczestnikom i organizatorom a przygotowane atrakcje przyciągały zainteresowane dzieci i dorosłych oferując doskonałą zabawę w rytmie muzyki.

Miłośnicy aktywnych form wypoczynku mogli wziąć udział w pokazach Zumby dla dzieci i dla Seniorów. Pokazy, pod kierunkiem Pani Beaty Kulczyńskiej, przygotowała grupa dzieci z naszej gminy oraz grupa „Senior z wigorem”. Na miejscu można było skorzystać z doskonałej oferty gastronomicznej przygotowanej przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Rozkoszy podniebienia dostarczały dania serwowane w konkursie „Smaki Komarowa” promującym regionalne potrawy w nowych odsłonach. W konkursie wzięło udział 8 Kół Gospodyń Wiejskich z miejscowości: Dub, Kadłubiska, Komarów Wieś, Krzywystok, Ruszczyzna, Śniatycze oraz Klub Seniora Legenda i Centrum Integracji Społecznej. Po degustacji i niełatwej ocenie, jury uznało, że wszystkie potrawy należą do wyjątkowo smacznych, kuszących smakiem, zapachem i bogatą kolorystyką. Jury podkreśliło, że wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wielkimi umiejętnościami kulinarnymi oraz pomysłowością w przygotowywaniu prezentowanych potraw, dlatego wszystkim Kołom przyznało równorzędne nagrody, ufundowane przez Wójta Gminy. LGD „Ziemia Zamojska” przyznała szczególne wyróżnienie dla „karkówki z pieca chlebowego” przygotowanej przez KGW z Komarowa Wsi. Serwowanych przez nasze gospodynie przysmaków mógł spróbować każdy uczestnik pikniku. Gratulujemy zwycięstwa i dobrego smaku paniom, które przygotowały te niezwykle smaczne potrawy. 

Dorobek artystyczny zaprezentowały: zespół śpiewaczy „Śniatyczanie”, chór Klubu Seniora „Legenda” oraz Wielopokoleniowa Orkiestra Dęta działająca przy Samorządowym Ośrodku Kultury. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Nie zabrakło też dobrej muzyki. Uczestników pikniku rozgrzewał energetyzujący koncert zespołu Intruder łączący stary rock i bluesowe brzmienia nowoczesnością oraz występ zespołu disco polo „Lili”. Piknik zakończył się zabawą pod gwiazdami z zespołem Accord.

Skip to content